Najmodniejsze Stylizacje Letnie

Wszystko o Ciuchach

Modna Kobieta w Biurze

Wydawać by się mogło, że moda przez wieki była przywilejem kobiet. Ich stroje uchodziły wyraz pozycji społecznej. Z drugiej strony kobiety były zakładniczkami skostniałej tradycji i konwenansów. W drodze ewolucji nastąpiły zmiany, które wyzwoliły kobiety z ucisku konserwatyzmu i konwenansów. Wiek XX to okres wojen oraz impulsów do stworzenia wizji kobiety wyzwolonej i pracującej. Warunki wojenne wymogły ograniczenie ozdobności ubioru damskiego. W sferze mody również było rewolucyjnie. Moda stała się odbiciem rzeczywistości. Kobiety zaczęły nosić męskie spodnie, marynarki, kamizelki i koszule. Powstawały pierwsze stroje inspirowane ubiorem roboczym. Te z założenia miały być proste i oszczędne. Kroje miały być krótsze oraz pasować każdej sylwetce. Z uwagi na gwałtownie zmieniające się warunki gospodarcze przeszywano w tym celu ubiory męskie. Trendy lat 30 XX w. zaskoczyły powrotem do geometrycznych figur i dopasowanych sukni modelujących sylwetkę. Moda stała się luksusowa, niemniej jednak miała w dalszym ciągu spełniać wymogi  minimalizmu i funkcjonalności.
Panie zaczęły nosić na co dzień spodnie, które stały się ich codziennym ubiorem. Nosiły je nie tylko buntowniczki i feministki. Momentem bezprecedensowym była premiera słynnego „Le smoking”, czyli kultowego duetu, który diametralnie zmienił oblicze modowej historii. Przekornie do dotychczasowych męskich przywilejów, pani w smokingu intrygowała, epatowała kobiecością i dawała wyraz klasycznej paryskiej elegancji. Ówczesne damskie garnitury miały żywsze kolory, unikatowe faktury i modyfikacje kroju, nie będąc kalką modeli męskich. Cenione za wygodę, były chętnie włączane do ubioru dziennego, choć wciąż narażały na krytykę opinii publicznej. Damski kostium z dopasowanymi spodniami oraz skromną koszulą utrwalał się jako uniform każdej eleganckiej kobiety. Panie ceniły go za możliwość manifestu swoich poglądów. Współcześnie, z jego dobrodziejstwa chętnie korzystają nie tylko gwiazdy, ale także wszystkie eleganckie kobiety. Dla odważnych kobiet nie lada gratką są czerwone garnitury z marynarką dwurzędową, a  panie stawiające na minimalizm kochają eleganckie białe komplety letnie. Biznesową klasyką są zestawy w stonowanej kolorystyce czerni oraz granatu.
W poszukiwaniu inspiracji, warto poświęcić uwagę pracom uznanych polskich marek modowych. Przykładem klasycznej istoty elegancji są projekty uznanej marki. Marka ta tworzy klasyczne i ponadczasowe modele garniturów biznesowych i wizytowych dla kobiet. Wyróżnia je zwłaszcza  użycie wysokiej klasy materiałów oraz niezwykle dbałych wykończeń. Marka śmiało wyznacza nowe trendy.